Dzień Przedszkolaka

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA                                                                                                                                               20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione , by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dziecka i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki później świętowały ten wyjątkowy dzień ( 25.09.2017) . Ranek  rozpoczął się od nadmuchiwania baloników ,  które czekały na  dzieci, a one od czasu do czasu podchodziły do nich i je z niecierpliwością oglądały, dotykały.

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki  chodziły z woreczkami na głowie, biegały , brały udział w zabawach prz muzyce, tańczyły,zmagały się z balonikami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim Przedszkolakom , a dzieci tego dnia częstowały się jogurtem i owocami.

Autor: M. Skrzypczak