Spotkanie przy choince

W naszym przedszkolu miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż czekamy na święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na choinkę, gwiazdora i prezenty.Przygotowaliśmy się  , ale było sporo problemów. Mimo to , dzieci nauczyły się wierszyków, piosenek, kolęd, poznały tradycje związane ze świętami Narodzenia Pańskiego.

Kiedy nadszedł ten wyczekiwany dzień- 21.12.2018r. nasze sale były pięknie przystrojone, panował wyjątkowy nastrój. Wspólnie przedszkolaki i panie spotkały się , by podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia, zaśpiewać kolędy oraz zjeść śniadanie.

Przyszli również do nas goście- rodzice .Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia. Następnie dzieci z młodszej grupy zaśpiewały piosenki , przedstawiły wierszyki o tematyce zimowo- świątecznej oraz " Jasełka- Jak to gwiazdka mała serca ludziom ogrzać chciała ".

Po Jasełkach odwiedził nas Gwiazdor, który przybył z wiekim worem prezentów dla wszystkich.

Autor: M. Skrzypczak

Zima