Spotkanie z pracownikami Centrum Kultury i biblioteki publicznej oraz Walentynki

W dniu 19 lutego  do naszego przedszkola ,a konkretnie do grupy dzieci 3-5 letnich przybyli  dyrektor Centrum Kultury z Wielichowa i  pracownik biblioteki publicznej z Wilkowa Polskiego oraz rodzice.Zachęcali dzieci do czynnego czytelnictwa. Dzieciom wręczyli książeczki do czytania, Kartę młodego czytelnika, by mogły z rodzicami wypożyczać książeczki.Pani  z biblioteki przeczytała dzieciom bajkę , na temat której wypowiadały się przedszkolaki.

Następnie w tej grupie w obecności rodziców odbyły się WALENTYNKI. Podczas spotkania dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, poznawały tradycje walentynkowe, budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie i z rodzicami podczas konkursów i zabaw.

Odbył się quiz walentynkowy, dzieci ozdabiały serduszka, które wręczyły rodzicom. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych.

Autor: M. Skrzypczak

Zima